Tabellen nedenfor indeholder alle uddannelsesinstitutioner i Grønland. Det er muligt at sortere og søge i tabellen.

ByKategoriUddannelsesinstitutionAdresseHjemmeside
NuukOpkvalificeringMajoriaq NuukJens Kreuzmannip Aqq 7 Majoriaq
NuukStudieforberedendePiorsaavik NuukIndustrivej 2B
NuukFolkeskoleNuuk Internationale FriskoleNarsaviaq 24NIF
NuukFolkeskoleNuussuup atuarfiaNarsaviaq 12Nuussup atuarfia
NuukFolkeskoleAtuarfik Hans LyngeHans Lyngep aqqutaa 3 Atuarfik Hans Lynge
NuukFolkeskoleUkaliusaq AtuarfiaPrinsessevej 3Ukaliusaq
NuukFolkeskoleAtuarfik Samuel KleinschmidtSamuel Kleinschmidtsvej 4 Atuarfik Samuel Kleinschmidt
NuukFolkeskoleKangilinnguit atuarfiaQajaasat 1Kangillinnguit
NuukGUXGUX NuukC. E. Jansensensvej 11GUX Nuuk
NuukEUDNiuernermik IlinniarfikAqqusinersuaq 18Niuernermik Ilinniarfik
NuukEUDGrønlands Maritime Center/Imarsiornermik IlinniarfikIssortarfimmut 5 Grønlands Maritime Center
NuukEUDKTI Jern- & Metal / Sanaartornermut IlinniarfikIlivinnguaq 2KTI Nuuk
NuukEUDPeqqissaanermik IlinniarfikSvend Jungep Aqq. 2Peqqissaanermik Ilinniarfik
NuukEUDNunatta Isiginnaartitsisarfia/
The National Theatre of Greenland
Industrivej 27Nunatta Isiginnaartitsisarfia
NuukEUDSocialpædagogisk SeminariumNuukullak 4CSocialpædagogisk Seminarium
NuukVideregåendeIlisimatusarfikManutooq 1Ilisimatusarfik
NuukFolkeskoleQeqertarsuatsiaat bygdeskoleQeqertarsuatsiaat B-158
NuukFolkeskoleKapisillit AtuarfiatKapisillit B-166
NuukVideregåendeIlinniarfissuaqC W Jansensvej 2Ilinniarfissuaq
NuukEUDKunstskolenUkendt
SisimiutOpkvalificeringMajoriaq SisimiutPostbox 349
SisimiutStudieforberedendeKnud Rasmussenip HøjskoliaAqqusinersuaq 99Knud Rasmussenip Højskolia
SisimiutFolkeskoleMinngortuunnguup atuarfiaGuutap aqq. 1Minngortuunnguup atuarfia
SisimiutFolkeskoleNalunnguarfip atuarfiaPaamap Kuua 10Nulunnguarfip atuarfia
SisimiutEUDKTIAdammip Aqq. 2KTI
SisimiutEUDKalaallisuuliornermik IlinniarfikNikkorsuit 6Kalaallisuuliornermik Ilinniarfik
SisimiutFolkeskoleItillip AtuarfiaItilleq
SisimiutFolkeskoleSarfannguup AtuarfiaSarfannguaq
QaqortoqOpkvalificeringMajoriaq QaqortoqKirkegårdsvej 5
QaqortoqStudieforberedendeSulisartut HøjskoliatPostbox 132Sulisartut
QaqortoqFolkeskoleTasersuup AtuarfiaSkolevej B-153Tasersuup Atuarfia
QaqortoqGUXCampus Kujalleq GUXVestervej B 1266Campus Kujalleq GUX
QaqortoqEUDCampus KujalleqVestervej B 1266Campus Kujalleq erhvervsuddannelser
QaqortoqFolkeskoleDanialiup AtuarfiaEqalugaarsuit
QaqortoqFolkeskoleAtuarfik Anders NielsenPostbox 572
IlulissatOpkvalificeringMajoriaq IlulissatPostbox 1003
IlulissatFolkeskoleAtuarfik Mathias StorchNuisariannuaq 20Atuarfik Mathias Storch
IlulissatFolkeskoleAtuarfik Jørgen BrønlundKonrad Chemnitzvej aqq. 27Atuarfik Jørgen Brønlund
IlulissatEUDSocialpædagogisk SeminariumMarralinnguaq 40 & 40BSocialpædagogisk Seminarium
IlulissatFolkeskoleLars Hansenip AtuarfiaIlimanaq
IlulissatFolkeskoleAtuarfik OqaatsutOqaatsut
IlulissatFolkeskoleIisaap AtuarfiaQeqertaq
IlulissatFolkeskoleNaatap AtuarfiaSaqqaq
AasiaatOpkvalificeringMajoriaq AasiaatPostbox 387
AasiaatFolkeskoleAtuarfik GammeqarfikKnud Ballesvej 4Atuarfik Gammeqarfik
AasiaatGUXAasiaat GUX/Avannaani IlinniarnertuunngorniarfikPostbox 225GUX Aasiaat
NarsaqOpkvalificeringNarsaq Majoriaq/PiorsaavikPostbox 169
NarsaqFolkeskoleNarsap AtuarfiaKong Frederik IX’s vej B-901Narsap Atuarfia
NarsaqEUDInuili / Food College GreenlandIisaap Aqqutaa B-738Inuili
NaraqFolkeskoleOttooqqap AtuarfiaQassiarsuk
NarsaqFolkeskoleIgalikup AtuarfiaIgaliku
KangaatsiaqOpkvalificeringMajoriaq KangaatsiaqPostbox 530
KangaatsiaqFolkeskoleKangaatsiap AtuarfiaPostbox 560
IttoqqortoormiitOpkvalificeringMajoriaq IttoqqortoormiitPostbox 23
IttoqqortoormiitFolkeskoleEjnar Mikkelsenila AluarpiaPostbox 504Ejnar Mikkelsenila Aluarpia
IttoqqortoormiitFolkeskoleKap Hope SkoleIttajimmiit/Uunarteq
ManiitsoqOpkvalificeringMajoriaq ManiitsoqPostbox 202
ManiitsoqStudieforberedendeManiitsumi EfterskoliPavia Petersen-ip aqq. 4Maniitsumi Efterskoli
ManiitsoqFolkeskoleAtuarfik KilaaseeraqLangskov-ip aqq. 1Atuarfik Kilaaseeraq
NanortalikOpkvalificeringMajoriaq NanortalikPostbox 100
NanortalikFolkeskoleNanortallip AtuarfiaPostbox 168Nanortallip Atuarfia
NanortalikFolkeskoleAtuarfik ErinaqNarsamijit
NanortalikFolkeskoleJaajap AtuarfiaAappilattoq
NanortalikFolkeskoleMalakip AtuarfiaTasiusaq
NanortalikFolkeskoleIsak Lundip AtuarfiaAmmassivik
PaamiutOpkvalificeringMajoriaq PaamiutPostbox 520
PaamiutFolkeskoleAtuarfik TuiisaqPostbox 99
PaamiutFolkeskoleArsuup AtuarfiaB 494, Arsuk
QasigiannguitOpkvalificeringMajoriaq QasigiannguitPostbox 111
QasigiannguitStudieforberedendeEfterskole Villads VilladsenS.M. Saxtorphsvej 1Efterskole Villads Villadsen
QasigiannguitFolkeskoleJuunarsip AtuarfiaAtuarfiip aqq. 4
QasigiannguitFolkeskoleIvilikasiup AtuarfiaIkamiut
QeqertarsuaqOpkvalificeringMajoriaq QeqertarsuaqPostbox 513
QeqertarsuaqFolkeskoleQeqertarsuup AtuarfiaPostbox 514Qeqertarsuup Atuarfia
QaanaaqOpkvalificeringMajoriaq QaanaaqPostbox 90
QaanaaqFolkeskoleAvanersuup AtuarfiaB-450Avanersuup Atuarfia
QaanaaqFolkeskolePiitaaqqap AtuarfiaSavissivik
QaanaaqFolkeskoleQeqertat AtuarfiatQeqertat
TasiilaqOpkvalificeringMajoriaq TasiilaqPostbox 98
TasiilaqFolkeskoleTasiilami AlivarpiPostbox 114Tasiilami Alivarpi
TasiilaqFolkeskoleIsertup AlivarpiaIsertoq
TasiilaqFolkeskoleTiilerilaami AlivarpiB 96, Tiniteqilaaq
TasiilaqFolkeskoleKulusumi AlivarpiPostbox 129, Kulusuk
TasiilaqFolkeskoleSermiligaap AlivarpiaB 53, Sermiligaaq
TasiilaqFolkeskoleKuummiini AlivarpiB 334, Kuummiit
UpernavikOpkvalificeringMajoriaq UpernavikPostbox 84
UpernavikFolkeskolePrinsesse Margrethe SkolenPostbox 63
UpernavikFolkeskoleMathiarsip AtuarfiaUpernavik Kujalleq
UpernavikFolkeskoleJuaap AtuarfiaKangersuatsiaq
UpernavikFolkeskoleNarsannguup AtuarfiaAappilattoq
UpernavikFolkeskoleFilimuup AtuarfiaInnaarsuit
UpernavikFolkeskoleNiisip AtuarfiaNaajaat
UpernavikFolkeskoleTasiusap AtuarfiaTasiusaq
UpernavikFolkeskoleNutaamiut AtuarfiatNutaarmiut
UpernavikFolkeskoleNuussuup AtuarfiaNuussuaq
UpernavikFolkeskoleKullorsuup AtuarfissuaKullorsuaq
UummannaqOpkvalificeringMajoriaq UummannaqPostbox 20
UummannaqFolkeskoleEdvard Krusep AtuarfiaAtuarfimut B1-193
UummannaqFolkeskoleNeriunnerup AtuarfiaNiaqornat
UummannaqFolkeskoleAtuarfik KaaliQaarsut
UummannaqFolkeskoleAtuarfik Ole LøvstrømIkerasak
UummannaqFolkeskoleMuusap AtuarfiaSaattut
UummannaqFolkeskoleAtuarfik PilerfikUkkusissat
UummannaqFolkeskoleAtuarfik AaralikIllorsuit
NuukEUDPolitiskolenNuukPolitiskolen
Qaanaaq
Folkeskole
Evap Atuarfia
Siorapaluk
Qeqertarsuaq
Folkeskole
Aalup Atuarfia
Kangerluk
Ilulissat
Videregående
Socialpædagogisk Seminarium SPS
Postboks 529
Aasiaat
Folkeskole
Aadap Atuarfia
Akunnaaq
Aasiaat
Folkeskole
Ole Reimerip Atuarfia
Kitsissuarsuit
Aasiaat
Skole for psykisk udviklingshæmmede
Ado Lyngep Atuarfia
Postboks 320
Kangaatsiaq
Folkeskole
Iginniarfiup Atuarfia
Iginniarfik
Kangaatsiaq
Folkeskole
Attup Atuarfia
Attu
Kangaatsiaq
Folkeskole
Qaqqannguup Atuarfia
Ikerasaarsuk
Kangaatsiaq
Folkeskole
Atuarfik Kristian Lundblad
Niaqortaarsuk
Sisimiut
Studieforberedende / Kurser
Sprogkurser / Oqaatsinik pikkorissaavik
sprogcenter@kti.gl
Sisimiut
Videregående
KTI Sisimiut
Postboks 1001
Sisimiut
GUX
KTI Sisimiut
Postboks 1001
Maniitsoq
Folkeskole
Napasup Atuarfia
Napasoq
Maniitsoq
Folkeskole
Atammiup Atuarfia
Atammik
Maniitsoq
Folkeskole
Kangaamiut Atuarfiat
Kangaamiut
Nuuk
EUD
Air Greenland
Postboks 1012
Nuuk
Videregående
Maritime / Imarsiornermik Ilinniarfik
Issortarfimmut 5
Grønlands Maritime Center
Nuuk
Videregående
KTI Jern- & Metal / Sanaartornermut Ilinniarfik
Ilivinnguaq 2
KTI Nuuk
Nuuk
Videregående
Niuernermik Ilinniarfik
C. E. Jansensensvej 11
GUX Nuuk
Nuuk
Videregående
Peqqissaanermik Ilinniarfik
Svend Jungep Aqq. 2
Peqqissaanermik Ilinniarfik
Paamiut
EUD
Maritime / Imarsiornermik Ilinniarfik
Qipoqqaq
Qaqortoq
Videregående
Campus Kujalleq
Vestervej B 1266